Ψυχολογική υποστήριξη από την κ. Σταματία Λέντζη (Ψυχολόγο του 1ου ΕΠΑ.Λ. Καβάλας)

Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει η δυνατότητα ψυχολογικής υποστήριξης και  συμβουλευτικής εξ αποστάσεως μέσω  τηλεπικοινωνίας από την ψυχολόγο του σχολείου μας, κατόπιν συνεννοήσεως. Όσοι ενδιαφέρονται, μπορούν να στείλουν αίτημα στη διεύθυνση του σχολείου στο παρακάτω e mail : mail@1epal-kav.sch.gr    αναγράφοντας ονοματεπώνυμα και τμήμα. Επίσης, θα διατίθεται υλικό για θέματα ψυχικής υγείας στο e-class με τίτλο μαθήματος σχολική ψυχολογία.

Τροποποίηση στη μέθοδο διδασκαλίας Αγγλικών στην Α’ Τάξη

Ενημερώνουμε ότι:

Η διδασκαλία της Αγγλικής Γλώσσας στα τμήματα της Α Τάξης θα γίνεται από την κ. Χιώτη online στη διεύθυνση που σας έχει σταλεί με προσωπικό email, κατά τις ώρες:

Τμήμα Α2: Τρίτη, ώρα 11:50

Τμήματα Α1 και Α3: Πέμπτη, ώρα 11:00

Πρόγραμμα σύγχρονης διδασκαλίας

Προσοχή!
Το ακόλουθο πρόγραμμα αφορά στη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση με χρήση της πλατφόρμας Webex. Παρακαλούνται οι γονείς/ κηδεμόνες να ελέγχουν τα email τους για τους συνδέσμους (links) στους οποίους θα πατήσουν τα παιδιά τους προκειμένου να συνδεθούν online με τους/ τις αντίστοιχους καθηγητές/-τριες, στις ώρες του παρόντος προγράμματος.
Νεότερη ανακοίνωση από το 1ο ΕΚ Καβάλας θα ενημερώνει για τις εργαστηριακές ώρες που θα γίνονται με χρήση της ίδιας πλατφόρμας.

Ανακοίνωση ψυχολόγου

Σας ενημερώνουμε ότι η ψυχολόγος του σχολείου μας, κα Σταματία Λέντζη,  θα διαθέτει  σε μαθητές και γονείς , έντυπο υλικό και πληροφορίες  ασύγχρονης συμβουλευτικής υποστήριξης πάνω σε θέματα ψυχικής υγείας, στην πλατφόρμα e-class του πανελλήνιου σχολικού δικτύου,  με τίτλο μαθήματος σχολική ψυχολογία.