(Προσοχή!) Συμπλήρωση Μηχανογραφικού Δελτίου – Κωδικοί

Καλησπέρα σας,
Οι υποψήφιοι που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις (και μόνον αυτοί) μπορούν από τη Δευτέρα 29/06 μέχρι και την Παρασκευή 17/07 να συμπληρώσουν και να υποβάλλουν οριστικά (οριστικοποιήσουν) το Μηχανογραφικό τους Δελτίο στη σελίδα: https://exams.it.minedu.gov.gr/
Για την είσοδο στην εφαρμογή απαιτείται ο Κωδικός Υποψηφίου και ο Κωδικός Ασφαλείας, που στάλθηκαν με email στα mail των κηδεμόνων…

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή βοήθεια, μπορείτε να επισκέπτεσθε το σχολείο τις Πέμπτες 02, 09 και 16 Ιουλίου. Σύμφωνα με ενημέρωση από το ΥΠΑΙΘ τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα ανακοινωθούν στις 10 Ιουλίου.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Καβάλας για το σχολικό έτος 2020 – 2021, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 18η Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και τη 2η Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59. Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/-τριών την Ηλεκτρονική Αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωριστεί ως «πρώτος κηδεμόνας» στο ΠΣ myschool με τους δικούς τους κωδικούς taxis.

Σε περίπτωση γονέων/κηδεμόνων των οποίων τα ατομικά στοιχεία αναγράφονται στο ΓΓΠΣ (taxis) με λατινικούς χαρακτήρες, να ενημερώσουν το Διευθυντή της σχολικής μονάδας προκειμένου ο τελευταίος να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες, ώστε να συμφωνούν τα στοιχεία του κηδεμόνα, που εμφανίζονται στο πεδίο «κηδεμόνας e-eggrafes» του ΠΣ myschool με αυτά που εμφανίζονται στο taxis.

Καταχωρίζονται απαραίτητα τα παρακάτω στοιχεία:

1. Η τάξη στην οποία θα φοιτήσουν οι μαθητές/-τριες το επόμενο σχολικό έτος
  2. Ο τομέας της Β’ Τάξης ή η ειδικότητα της Γ’ Τάξης ημερήσιων και εσπερινών ΕΠΑ.Λ.
  3. Επιλογή σχολείου: 1ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΕΠΑ.Λ. ΚΑΒΑΛΑΣ
  4. Το σχολείο τελευταίας φοίτησης καθώς και το έτος τελευταίας φοίτησης
  5. Ο Αριθμός Μητρώου (Α.Μ.) μαθητή/-τριας (ο οποίος αναγράφεται σε πρόσφατο έλεγχο προόδου, στο Ατομικό Δελτίο μαθητή)
  6. Η ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/-τριας
  7. Από ποιον/-α καταχωρίζεται η Ηλεκτρονική Αίτηση
  8. Ο αριθμός του κινητού τηλεφώνου του/της κηδεμόνα ή του/της μαθητή/-τριας

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Η εγγραφή του μαθητή/-τριας δεν τελειώνει με την υποβολή της ηλεκτρονικής δήλωσης! Με νεότερη ανακοίνωση και αφού γίνει η κατανομή στο ΕΠΑ.Λ. θα πρέπει οι γονείς/κηδεμόνες να υποβάλουν σχετικά δικαιολογητικά (για τα οποία θα γίνει νέα ενημέρωση) είτε ηλεκτρονικά (στο mail του σχολείου: mail@1epal-kaval.kav.sch.gr ) είτε με φυσική παρουσία στο χώρο του σχολείου την Πέμπτη 9 Ιουλίου 2020.

Παραλαβή Voucher από Ταξιδιωτικό Πρακτορείο

Ενημερώνουμε ότι τα voucher των μαθητών/-τριών που θα πήγαιναν την πενθήμερη εκδρομή στην Κέρκυρα, είναι έτοιμα για να τα παραλάβουν άμεσα από το πρακτορείο Kavala Tours (απέναντι από την αστυνομία).