Προφορική εξέταση στις Πανελλαδικές Εξετάσεις

Οι Γονείς/ Κηδεμόνες (ή οι ίδιοι/-ες εφόσον είναι ενήλικοί/-ες) όσων έχουν διαπιστωμένες μαθησιακές δυσκολίες (με γνωμάτευση ΚΕΣΥ ή/και εγκεκριμένων Ιατροπαιδαγωγικών κέντρων) κι επιθυμούν να εξεταστούν προφορικά στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑ.Λ. έτους 2021, πρέπει να:
α) συμπληρώσουν μια αίτηση ζητώντας να εξεταστούν προφορικά στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑ.Λ. έτους 2021. Η αίτηση θα συνοδεύεται από τη σχετική γνωμάτευση.
β) αποστείλουν mail στο σχολείο ( mail@1epal-kaval.kav.sch.gr ) για να καθορίσουμε ημερομηνία και ώρα κατά την οποία θα προσέλθουν στο σχολείο (τηρώντας απαρέγκλιτα τα υγειονομικά μέτρα). Το απαντητικό mail θα το έχουν μαζί τους για να αιτιολογήσουν τη μετακίνηση σε τυχόν αστυνομικό έλεγχο (SMS 3).