Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής για την επόμενη Τάξη

Αγαπητοί Γονείς/ Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε πως από σήμερα, ώρα 10:00, και μέχρι τις 02 Ιουλίου 2021, ώρα 23:59, μπορείτε να υποβάλετε Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής στην εφαρμογή:

χρησιμοποιώντας τους Κωδικούς Taxisnet του Κηδεμόνα που έχετε δηλώσει στο myschool. Οι μαθητές/-τριες που είναι ενήλικοι/-ες μπορούν να προχωρήσουν οι ίδιοι/-ες στην ηλεκτρονική αίτηση, χρησιμοποιώντας τους δικούς τους Κωδικούς Taxisnet (αρκεί να έχουν).

Οι τομείς / ειδικότητες, που θα λειτουργήσουν την επόμενη σχολική χρονιά στο σχολείο είναι
Β ΤΑΞΗ – Τομείς: 1) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ, 2) ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ, 3) ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ, 4) ΥΓΕΙΑΣ – ΠΡΟΝΟΙΑΣ – ΕΥΕΞΙΑΣ και 5) ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ, ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ.
Γ ΤΑΞΗ – Ειδικότητες (αντίστοιχων τομέων): 1) Τεχνικός Οχημάτων, 2) Τεχνικός Θερμικών και Υδραυλικών Εγκαταστάσεων και Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου, 3) Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων, 4) Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ, 5) Αισθητικής Τέχνης, 6) Κομμωτικής Τέχνης, 7) Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής.
Προσοχή! Το σχολείο μας λειτουργεί ως Εξεταστικό Κέντρο Πανελληνίων Εξετάσεων ΕΠΑ.Λ. 2021, για αυτό και μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα (2512512561, 2510228307) ή να προσέρχεστε σε αυτό ΜΟΝΟ μετά τις 12:00 καθημερινά. Σημειωτέο ότι η εγγραφή ΔΕΝ ολοκληρώνεται με την κατάθεση ηλεκτρονικής αίτησης – δήλωσης στο e-eggrafes. Απαιτείται μια σειρά δικαιολογητικών για τα οποία θα ενημερωθείτε με επόμενη ανάρτηση / μήνυμα…