Απόκτηση κωδικού ασφαλείας για την υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) ή/και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (Π.Μ.Δ.)

Όλοι όσοι ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Π.Μ.Δ. για εισαγωγή σε Δημόσια ΙΕΚ, μπορούν να προσέλθουν στο σχολείο για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) τις ακόλουθες μέρες και ώρες:
1) Δευτέρα 28/06/2021, ώρες 11:00 με 14:00.
2) Τετάρτη 30/06/2021, ώρες 10:00 με 14:00.
Εναλλακτικά, μπορούν να στέλνουν email από τώρα μέχρι και την Τετάρτη 30/06 στη διεύθυνση του σχολείου ( mail@1epal-kaval.kav.sch.gr ), αναφέροντας Όνομα, Επώνυμο, Όνομα Πατέρα, Όνομα Μητέρας. Σε απάντηση θα λαμβάνουν τον κωδικό ασφαλείας στο email που έχει δηλωθεί στο myschool.
Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν, μετά από την ανακοίνωση των βαθμών των ΕΠΑΛ, να προχωρήσουν τελικά στην οριστική υποβολή του Μ.Δ. ή/και του Π.Μ.Δ.
Σημειώνεται, ότι:
α) Δικαίωμα να υποβάλουν φέτος μηχανογραφικό δελτίο ΕΠΑΛ έχουν οι υποψήφιοι που υπέβαλαν Αίτηση-Δήλωση και συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του 2021 των ΕΠΑΛ.
β) Δικαίωμα να υποβάλουν φέτος Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στα Δημόσια ΙΕΚ έχουν:
1. Οι υποψήφιοι που υπέβαλαν Αίτηση-Δήλωση και συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑΛ του 2021.
2. Οι τελειόφοιτοι των Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑΛ του τρέχοντος σχολικού έτους που δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ του 2021.
γ) Δικαίωμα να υποβάλουν φέτος μηχανογραφικό δελτίο για το 10% έχουν οι υποψήφιοι που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ημερήσιων ΕΠΑΛ το 2019 ή το 2020, οι οποίοι διεκδικούν ποσοστό του 10% των θέσεων εισακτέων, χωρίς νέα εξέταση. Όσοι υποψήφιοι είχαν συμμετάσχει στις επαναληπτικές Πανελλαδικές Εξετάσεις το 2019 ή το 2020, δεν δικαιούνται να είναι υποψήφιοι φέτος για το 10% των θέσεων.