Επείγουσα Ανακοίνωση – Ηλεκτρονικές Αιτήσεις Εγγραφής (Γ Φάση)

Ενημερώνουμε ότι από από την Πέμπτη 27 Αυγούστου 2020 και ώρα 09.00 έως την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 23.59 θα είναι σε λειτουργία η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-eggrafes ( https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/#/ ) προκειμένου να υποβληθούν κατ’ εξαίρεση ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής και μετεγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ίδιες εφόσον είναι ενήλικοι/ες.
Η υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης γίνεται με τους κωδικούς taxisnet του κηδεμόνα ή του/της μαθητή/τριας εφόσον είναι ενήλικοι.

Επείγουσα Ανακοίνωση

Καλό μήνα και πολλή προσοχή! Έχετε όλοι και όλες πληροφορηθεί την επικίνδυνη κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ο Νομός Καβάλας, λόγω της αύξησης των κρουσμάτων του κορωνοϊού CoVid-19.

Παρακαλούμε να αφήσετε κατά μέρος τις συνωμοσιολογικές θεωρίες, που μόνο επιπλέον προβλήματα προκαλούν, και εφαρμόστε πιστά τις οδηγίες του ΕΟΔΥ για αποφυγή συνωστισμού και χρήση μάσκας. Πρέπει να δείξουμε όλοι και όλες (ιδιαίτερα οι νέοι και οι νέες) υπευθυνότητα και προσοχή. Άλλωστε σχεδόν όλοι και όλες προσκομίσατε μόλις πριν λίγους μήνες Υπεύθυνη Δήλωση για το ότι συγκατοικείτε με άτομα που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες. Ας προστατεύσουμε τους εαυτούς μας και τα αγαπημένα μας πρόσωπα… Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να δείτε την πιο πρόσφατη ανακοίνωση του Ιατρικού Συλλόγου Καβάλας :