Ηλεκτρονικές Δηλώσεις (Β’ Φάση)

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 13 Ιουλίου 2020 και ώρα 8.00 έως και την Τρίτη 14 Ιουλίου 2020 και ώρα 23.59 θα πραγματοποιηθεί η Β΄ φάση ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής, μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. (στο e-eggrafes). Όσοι / όσες κηδεμόνες δεν έχουν πραγματοποιήσει την ηλεκτρονική δήλωση για παιδί τους που φοιτά στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Καβάλας, να το κάνουν άμεσα.

Οδηγίες Εγγραφής στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Καβάλας

Παρακαλείσθε οι γονείς/ κηδεμόνες που υποβάλατε ηλεκτρονική αίτηση – δήλωση εγγραφής για τα παιδιά σας στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Καβάλας (και αφού βεβαιωθείτε ότι τα παιδιά κατανεμήθηκαν στο σχολείο),   να προχωρήσετε στη φυσική εγγραφή των παιδιών είτε περνώντας από το σχολείο τις μέρες Τρίτη 07/07 και Πέμπτη 09/07 μεταξύ 08:30 και 13:30, είτε αποστέλλοντας email στο σχολείο (mail@1epal-kaval.kav.sch.gr)  με συμπληρωμένα τα ακόλουθα έντυπα,

Για τις τάξεις Α, Β και Γ:

1.ΥΠ.ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

4.ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΠΡΟΣ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Επιπλέον για την Α τάξη:

2.ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΤΑΞΗ

Για ότι πρόσθετο απαιτείται (φωτοτυπίες ταυτοτήτων, φωτογραφίες, Ατομικό Δελτίο Υγείας) παρακαλείσθε να διαβάσετε προσεκτικά το:

3.ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΕΠΑ.Λ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

Σημαντική Ανακοίνωση!

Καλημέρα σε όλες και όλους,

Ενημερώνουμε ότι αύριο, ημέρα Τρίτη 07/07, το σχολείο θα είναι εκτάκτως ανοιχτό για:
α) απόδοση κωδικών ασφαλείας και παροχή βοήθειας στους / στις υποψηφίους Πανελλαδικών Εξετάσεων, που επιθυμούν να συμπληρώσουν το Μηχανογραφικό Δελτίο
β) την κατάθεση δικαιολογητικών (με φυσική παρουσία) από γονείς / κηδεμόνες προκειμένου να εγγράψουν τα παιδιά τους (φυσική εγγραφή) στο σχολείο. Τα δικαιολογητικά και οι οδηγίες θα αναρτηθούν μέσα στην ημέρα στην ιστοσελίδα μας.

Για τις ίδιες και άλλες λειτουργίες το σχολείο θα είναι ανοιχτό και την Πέμπτη 09/07. Ώρες λειτουργίας: 08:30 – 13:30.

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΠΡΟΣΟΧΗ! Πρόβλημα με τις ηλεκτρονικές αιτήσεις – δηλώσεις

Σας ενημερώνουμε ότι,
A) όσοι κηδεμόνες υπέβαλαν Αίτηση – Δήλωση προτίμησης από την Κυριακή 28-06-20 και ώρα 00:01 έως και την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08:30, πρέπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να υποβάλουν εκ νέου την Αίτηση, αφού λόγω τεχνικού προβλήματος οι αιτήσεις αυτές ΔΕΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΑΝ στο σύστημα e-eggrafes. Προθεσμία: Έως αύριο, Παρασκευή 03/07, ώρα 23:59.
B) όσοι δεν υπέβαλαν ακόμη Αίτηση – Δήλωση προτίμησης να το κάνουν ΑΜΕΣΑ και ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ μέχρι αύριο, Παρασκευή 03/07, ώρα 23:59.
Επειδή τα σχολεία είναι ανοιχτά κάθε Πέμπτη, για οποιαδήποτε πληροφορία καλέστε στο τηλέφωνο 6943097003, ώρες 09:00-10:00π.μ.